Ankara Boya Ustası

Bir mekânın iç duvarlarını boyamak, o mekânı tazelemenin en kolay yollarından bir tanesidir. Ancak dikkatli yapılmadığı durumlarda, boya işleminiz mekânı güzelleştirmek çok kabusa dönüştürecek bir hal alır. Bu yüzden, konusunda uzman ve deneyimli Ankara boya ustası ile gerçekleştireceğiniz iç cephe ve dış cephe boya işlerinizde, harika görünen duvarlar elde edebilirsiniz.

Duvar Boyası Nedir?

İster ev olsun ister ticari ya da endüstriyel mekânlar, duvar boyası uygulamalarından yararlanır. Çoğunlukla dış cephelerde, akrilik boya daha kolay uygulanır ve pratik avantajlar sağlanır. Dış cephe boyaları; her tür ortamda kullanılmak için benzersizdir ve hava koşullarına karşı üstün koruma sağlamaya yardımcı olur. Duvar boyaları; çok çeşitli yüzeylere uygulanabildikleri gibi, kaba ve zor yüzeylere de kolaylıkla yapışacak şekilde tasarlanır. Geniş renk yelpazesine sahip olan boyalar, uygulandığı mekâna çeşitli faydalar sağlar.

Duvar Boyasının Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Duvar boyaları, mülkünüzü korumakla kalmaz, bordür değerini iyileştirirken, hava koşullarına karşı, mülkün yüzeyini de olumsuz etkilere karşı korumak için, pratik bir seçenektir.

  • Duvar boyası sayesinde hem iç duvarlar hem de dış yüzeylerde üstün koruma sağlanır.
  • Mülkün hem içinde hem de dış yüzeyinde profesyonel eşit boyama gerçekleştirilir.
  • Mülkün hem içinde hem de dışında nemden koruyucu bariyer sağlanmış olur.

Her ne kadar çoğu kişi, iç duvar boyamasını kendi yapmayı düşünse de boyanın eşit dağıtılması, boyanın doğru oranda kullanılması ve pürüzsüz bir yüzey için, Ankara boya ustası tarafından gerçekleştirilecek uygulamalara ihtiyaç duyulur.

İç cephe ve Dış Cephe Boyası Maliyeti Nasıl Çıkarılır?

İç cep ve dış cephe boyası yapılırken, evinizi ve işyerinizi hayalinizdeki yere dönüştürmek için, birbirinden farklı boya seçenekleri bulunur. Boya işlemlerine başlamadan önce, birtakım ön çalışmalar gerçekleştirilir.

Ekibimiz iç dış cephe boyasına başlamadan önce;

  • Tüm proje dikkatli şekilde incelenir ve dijital olarak ölçülür.
  • Uygun tüm renk kombinasyonları, doku ve vurgular belirlenir.
  • Bütçe hakkında genel bir fikir oluşturulduktan sonra, teklif sunulur.

Teklifin onaylanmasının ardından, tüm hazırlıklar yapılarak Ankara boya ustası ve tüm boya işleri ekibimiz tarafından boyama işlemleri, profesyonel olarak gerçekleştirilir.

İç Duvar Boyası Nasıl Yapılır?

Hayalinizdeki eve ulaşmak için iç ya da dış cephe boyaması yapılırken, profesyonel kalite için, konusunda uzman ve deneyimli kişilerden destek alınır. Boya işlemlerine başlamadan önce, bazı detayların yerine getirilmesi gerekir. Boya işlemlerine geçmeden önce; ilk olarak duvarlardaki pürüzlü yüzeyler temizlenir. Duvarlarda oluşmuş çatlaklar, çukur yüzeyler iyice zımparalanır ve pürüzsüz hale getirilir. Çukur ve çatlak yerlerin doldurulması ve tekrar zımparalanarak, pürüzsüz hale getirilmesi çok önemlidir.

İkinci işlem duvara astar çekmektir. Astar çekmenin üç önemli nedeni vardır.

  • Lekelerin kusmasını önlemek
  • Boyayı tek kat sürme olanağı sağlamak
  • Boyadaki yapışmanın iyileşmesi, kabarcık ve soyulmaların önlenmesini sağlamak

Profesyonel boya ustaları, astara az miktarlarda son kat boya karıştırarak, astarı biten renge doğru renklendirme pratiğini gerçekleştirir. Bu uygulama; son katın astarlanan yüzeyi tamamen gizlemesini, büyük ölçüde artırması için yapılır. Son işlem, tüm yüzeyi istenen renkte boya rulosu ve ince hatlar için el fırçasıyla boyamaktır.

Mekânların Dış Yüzeyi Nasıl Boyanır?

Mekânların birkaç özelliği, dış cephe boyasında, anında görsel etki yaratır. Mükemmel şekilde uygulanan bir dış cephe boyası, evinizin kişiliğinin tanımlanmasında önemli rol oynar. Dış cephe boyası, iç cephe boyasından daha farklıdır ve mekânı hava koşullarına karşı üstün korumaya alması önemlidir. Kirlenmeden aşınmaya, yıpranmadan renklerin solmasına kadar birçok konuda boya, binanın bakımına da yardımcı olan bir uygulamadır.

Ankara boya ustası tarafından ilk olarak, yüzeyin hazırlanması işlemleri gerçekleştirilir. Hazırlıkların özenli şekilde gerçekleştirilmesi, boyama işlemlerinin çok daha pürüzsüz ve doğru şekilde yapılmasına olanak tanır. Boya ustalarımız tarafından herhangi bir çatlak bölüm varsa, bu bölümler çeşitli uygulamalarla kapatılır. Kapı pervazları, pencere pervazları bu tür sorunların yaşandığı yerlerdir.

Boyaya başlamadan önce, lateks astar vinil ya da bina dış cephesine uygun şekilde astar malzemeleriyle astarlama gerçekleştirilir. Dış cephe duvarları, ideal şekilde püskürtme ve geri haddeleme olarak adlandırılan yöntemle boyanır. Tüm boyama işlemi gerçekleştirildikten sonra son dokunuşlar yapılarak, proje teslim edilir. Tüm iç ve dış cephe boyama işlemleriniz için Bilgin Yapı Dekorasyon uzman ekibiyle görüşebilir, tecrübelerimizden yararlanmak için 057 787 04 75 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.