Çankaya Boya Ustası

Ev ya da işyerleri; daha modern görünmesi, yenilenmesi ve taze bir görünüm kazanması için boyanır. Çankaya ve çevresinde bulunan ev ve işyerleri için profesyonel hizmet veren Çankaya boya ustası tercih edilir. Hem emekten hem de zamandan tasarruf edilebilmesi için, profesyonellerin yaptığı boyama işlemleri, birçok hazırlığı ve bazı planlamaları gerektirir.

Astar Uygulaması Neden Yapılır?

Astar; boyaya çok benzeyen ancak yüksek bir katkı maddesiyle birlikte, konsantrasyonu sağlayan ve içindeki yapışkan bağlayıcıyla, boyanın yapışmasını, pürüzsüz ve temiz bir yüzeyin oluşmasını sağlar. Bir anlamda boyadan çok, yapıştırıcı ve sızdırmazlık özelliği bulunan bir maddedir. Yeni nesil boya astarları, kendinden astarlı boya olarak da adlandırılır ve astar eklenen kalın bir boyadır. Alçıpan, kötü lekeli duvarlar, çok parlak boyalar için, profesyonellerden destek alınır. Profesyonel firmalar, bu tür yüzeylerde en doğru astarı kullanırken, yüzeyi boyaya hazırlamak için, profesyonel hizmet verir.

Duvarlara Ne Zaman Astar Boya Yapılır?

Boyama işlemine geçilmeden önce, her zaman astar boya kullanmak için, bazı pürüzler ortaya çıkar. Çankaya boya ustası ve ekibi, doğru astarı hangi yüzeylerde kullanması gerektiğini bilerek, uygulama gerçekleştirir.

  • Boyanacak yüzeyde gözenekler varsa
  • Yüzey parlaksa
  • Lekeler varsa
  • Yüzeyde koku varsa
  • Renkler önemli derecede değişmeye başlamışsa

Profesyonel boya uzmanlarımız, ev ya da işyerleriniz için astar boya ve boyama işlemleri için her zaman hazırdır. Duvarlarınızın düzgün şekilde astarlanıp boyanması için, konusunda uzman ve deneyimli ekibimiz ile temasa geçebilirsiniz.

Gözenekli Yüzeyde Astar Boya Nasıl Yapılır?

Boyanacak yüzde eğer gözenekler varsa, bu gözeneklerin muhakkak astarlanması gerekir. Duvar yüzeylerinde su, nem, koku, yağ ya da lekeler varsa gözenekli olduğu anlaşılır. Yeni yapılan bir alçıpan, çok gözenekli bir yapıya sahiptir. Bu yüzden astarla kapatılmadıklarında, su ve nemden etkilenmeye başlar. Eğer astarlanmazsa, boyayı sürdüğünüz zaman, boyayı bir sünger gibi çekmeye başlar. Hiç işlem görmeyen ya da boyanmayan bir ahşap yüzey de gözeneklidir ve eğer ahşabınız boyanacaksa, muhakkak astarlanması gerekir. Bu yüzden duvarlarınızı profesyonel şekilde astarlamak ve boyaya hazırlamak için, Çankaya boya ustası ve ekibinden yararlanabilirsiniz.

Lekeli ve Parlak Yüzeylerde Astar Boya Nasıl Gerçekleştirilir?

Boya yapmadan önce, yüzeylerin parlak ya da lekeli olup olmadığı kontrol edilir. Parlak yüzeylerde boyanın yapışması oldukça zordur. Duvarlarda çok parlak boya varsa, emaye ile kaplanmış bir yüzeye sahipse ya da ahşap panellerde kabuklar varsa, her kat boyanabilir ama asla doğru şekilde boyanmaz. Bu yüzden parlak yüzeylerde astar boya yapılır. Astar boya yapılmadan önce, yüzeyin hafif şekilde zımparalanması gerekir. Böylece duvarlar, yeterli dokuya sahip olurken, astarın ve boyanın daha mükemmel yapışmasına da olanak tanır.

Eski su hasarları, mutfakta yemek yaparken oluşan duman lekeleri gibi birçok leke, yeniden boyama işlemi sırasında, boyanın dokusuna zarar verir. Bu yüzden lekeleri sızdırmaz hale getirecek, boyanın içine sızmadan görünmez hale getirilebilmesi için, dolgu macunu ve engelleyici görevi gören astar boya kullanılır. Bunun yanında astarlama yapmadan önce; lekeye neden olan sebepleri bulmak ve bu sebepler üzerinde işlem yaparak, boyanın daha profesyonel yapılması sağlanır.

Koku Yayan ve Değişen Renkli Yüzeylerde Astar Boya Nasıl Uygulanır?

Yaşam alanlarında, kokuya sebep olan birçok faktör bulunur. Yemek kokuları, sigara dumanı, evcil hayvanlar, duvar yüzeylerinde zamanla kokuya neden olur. Bu yüzden kalitesi yüksek bir astar, kokuları kapatmakla kalmaz, aynı zamanda bu lekelerin yeniden oluşmasına da izin vermez.

Diğer yandan çok koyu renkten, çok açık bir renge geçiş yapılacağı zaman, astarlama işleminin uygulanması gerekir. Çok doygun boya renkleri, daha az doygun renklerle görünme riski oluşturur. Bu yüzden 5-6 kat fazla boyanması gerekir. Ancak bu kadar fazla boya katı atmak yerine astarlamak hem duvarı daha pürüzsüz gösterecek hem de boya işleminin daha profesyonel ve kaliteli olmasını sağlayacaktır.

Çankaya boya ustası olarak tavsiyemiz; aşırı renkleri kaplayan ya da aşırı renklerin uygulanabilmesi için, kullanılabilir en popüler astar rengi grinin seçilmesidir. Aynı zamanda insan gözünü yormadığı için de kolaylıkla uygulanır. Bunun yanında; iki çok doygun renk arasında geçiş yapılacaksa yine astar boya yapılmasının büyük önemi vardır. Bilgin Yapı Dekorasyon uzman ekibi ile iletişime geçerek; doğru boya ve astar boya ürünlerinden seçim yapabilir, yaşam alanlarınızı en doğru ve profesyonel şekilde boyanması için, 0507 787 04 75 numaralı telefon hattımızdan ekibimize ulaşmaktır.