Çankaya Seramik Ustası

Seramiğin tarihi çok eski dönemlere dayanır. Genellikle toprağa; il ve farklı karışımların eklenmesi ile elde edilir. Evlerin dekorasyonlarında hem zemin hem de duvarlarda kullanılabilme imkanı vardır. Bunu sağlayan en önemli unsur seramiğin yapısı yani elde ediliş biçimidir. Seramik sıklıkla fayans ile karıştırılır hatta bu iki malzemenin aynı olduğunu düşünülen yanlış bir algı vardır. Her ne kadar aynı elde ediliş yöntemlerine sahip olduğu görülse de aslında içerikleri ve özellikleri farklıdır. Seramik kaplamalar ile ilgili daha detaylı bilgiler almak için Çankaya seramik ustası ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Seramik ve Fayans Arasındaki Fark

Yukarıda belirttiğimiz gibi seramik ve fayansın üretim biçimi hemen hemen benzerdir. Ancak yapısı ve içeriği bakımından aralarında bariz farklar vardır ki bunlardan en önemlisi kullanım alanlarının farklılığı ile göze çarpar. Seramikler; evlerde ofislerde ya da mekanlarda hem zemin hem de duvar için kullanılabilirken fayanslar sadece duvar için kullanılabilmektedir. Bunun en büyük sebebi, fayansların su emme faktörlerinin yüksek ve darbelere dayanıklılık durumlarının da düşük olmasıdır. Bu yüzden zeminler açısından kullanıma uygun değillerdir. O yüzden iç mekan tasarımlarında genelde duvarlardaki dekorasyon işlemleri için kullanılmaktadırlar. Bu konuda hizmet ya da bilgi almak için Çankaya seramik ustası ile irtibata geçebilirsiniz.

 

Seramik Ustasının Verdiği Hizmetler

Çankaya seramik ustası hem seramik kaplamalar hem de fayans döşemeler gibi konularda hizmet vermektedir. Seramik ustaları ve firmalarının verdiği genel hizmetleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  • Seramik döşeme
  • Banyo fayansı döşeme
  • Banyo fayansı yenileme
  • Mutfak fayans işlemleri
  • Banyo için duvar fayansları döşeme
  • Seramik zemin kaplamaları
  • Fayans tadilatları

Görüldüğü üzere her biri profesyonellik gerektiren bu işlemlerde sizlere en kaliteli hizmetleri vermek bizim hizmet politikamızı oluşturmaktadır. Banyo ve mutfak fayanslarınız döşemeleriniz için en uygun ve özgün tasarımları sizler için sağlıyoruz. Bizlerden hizmet almak için alanında uzman Çankaya seramik ustası ile görüşebilirsiniz.

 

Seramik Kaplama Neden Gerekli?

Seramik zemin kaplamalar, her daim en çok tercih edilen kaplama türleri olmuştur. Özellikle banyolar için gerekli olan bu kaplamaların en büyük özellikleri dayanıklı oluşlarıdır. Ayrıca en çok bakteri ve mikrop birikimine zemin oluşturan banyolar konusunda hijyenik alan oluşturmak adına seramik kaplamalar tercih edilmektedir. Çünkü seramik kaplamalar leke tutmaz ve diğer kaplama çeşitlerine göre daha rahat temizlenir. Ayrıca sadece banyo için değil, duşakabin zeminlerinin de seramik kaplamalardan yapılması hijyen ve estetik açıdan büyük önem teşkil eder.

Birbirinden farklı seramik kaplama çeşitleri ile artık mekanlar ya da banyo ve mutfaklar daha şık bir görünüm almaktadır. Evinize, banyonuza daha şık ve estetik bir görünüm katmak için birbirinden güzel desenlere sahip seramik kaplamaları tercih edebilirsiniz. Bu konuda hizmet ya da fiyat bilgisi almak adına Çankaya seramik ustası ile iletişim kurabilirsiniz.

 

 

Seramik Kaplama Fiyatları

Seramik kaplama denilen işlem o kadar farklı faktörlere bağlıdır ki tam olarak bir fiyat aralığından bahsetmek yanıltıcı ve aldatıcı olur. Yapılacak işlemin türüne göre, seçilen seramiğin yapısı, deseni, büyüklüğü ve türüne göre, kaplama yapılacak olan alanın büyüklüğüne göre fiyatta değişiklikler meydana gelecektir. Bu yüzden tam bir fiyat aralığı almak adına öncelikle bu alanın incelenmesi ve buna göre yapılacak planlama ve seçilen malzemelere göre fiyatlandırılma çıkarılması gerekmektedir. Eğer bu konuda daha detaylı bilgi almak isterseniz Çankaya seramik ustası ile iletişime geçebilir ve merak ettiğiniz konular hakkındaki sorularınızı bizlere yöneltebilirsiniz.

 

Fayans Kaplama Fiyatları

Seramik ve fayans kaplama arasında farklılıklar olduğu için bunlar fiyatlandırmaya da yansıyacaktır. Ancak fayans kaplamada da tıpkı seramik kaplamada olduğu gibi aynı fiyatlandırma faktörleri söz konusudur. Bu yüzden bu ölçütler net olarak kararlaştırılmadığı takdirde net bir fiyattan söz etmek doğru olmayacaktır.

 

Çankaya Seramik Ustası İletişim

Eğer sizlerde evinizin dekorasyonunu değiştirmek, kırılan döşemelerinizi onarmak ya da banyonuzu yenilemek isterseniz o zaman sizlere bu konuda profesyonel bir hizmet verecek olan ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Bizlere web sitemiz üzerinden ya da web sitemizde belirttiğimiz iletişim bilgilerinden ulaşmanız mümkün. Sizlere aradığınız ve beklentilerinizi karşılayacak hizmetleri sunmak, sizin memnuniyetinizi kazanmak bizim hizmet politikamızdır.