Etimesgut Boya Badana Ustası

Yaşam alanları insanlar için özel ve kıymetli bölgelerdir, buraları yenilemek için uygulanabilecek en iyi ve en büyük hareket boya ve badana yapmaktır. Uygulanan boya ve badana sayesinde yaşam alanları temizlenir, yenilenir ve bambaşka bir ruha kavuşur.

İyi sonuçlanan bir boya badananın yerini hiçbir şey tutmaz bundan dolayı işinde iyi bir Etimesgut boya badana ustası ihtiyaçtır.

İyi bir badana ustasından beklenen;

 • Titiz çalışma düzeni
 • İstenen yenilikleri doğru şekilde gerçekleştirmek
 • Belirlenen sürede işi bitirerek teslim etmek
 • Hatasız uygulama ve anlaşma esnasında iyi iletişimdir.

Titiz Çalışma Düzeni

Boya badana işlemleri yapılırken öncelikle astar atarak işe başlanmalıdır çünkü astar, boya ile duvar arasında tampon görevi üstlenir. Su ile nem geçirimini azaltarak duvarların daha sağlıklı olmasını destekler.

İşe başlamadan önce evi boşaltmak daha kolay ve hızlı hareket etmeyi sağlar. Duvar, tavan, kapı ve pencerelerin boyanmasında farklı fırça ya da rulo türleri kullanılır.

Son kat boya uygulamasında istenen verimi alabilmek için rulo seçimi önemlidir, yüzeye ve boyanın cinsine göre tercih yapılması gerekmektedir.

Sağlam Ve Doğru İletişim

Etimesgut boya badana ustası titiz çalışmalıdır. Evi yenilemek için yapılan boya badana işlemlerinde daha kötü bir hale gelmeyi hiç kimse istemez. Bundan dolayı boya ustası ve ekibinin titiz ve temiz bir şekilde işini yapması gerekmektedir.

İşin teslim zamanı geldiğinde çöpler ve inşaat artıkları olmayan bir ev teslim etmesi beklenir. Aynı zamanda uygulamanın düzgün yapılması, istenen rengin elde edilmesi, kötü ve dalgalı bir görüntü oluşmaması için tüm detaylara dikkat edilmelidir.

Mekan sahibinin talepleri ve istekleri en iyi şekilde yerine getirilmelidir. Etimesgut boya badana ustası mekan sahibi ile yapacağı anlaşmada sağlam ve doğru bir iletişim kurabilmelidir.

Teslim Tarihinde Açık Ve Dürüst Olmalı

Talepleri iyi dinleyerek yapılması gereken işin uygulama aşamasını ve yapılması ya da yapılmaması gereken tüm detayları anlatması şarttır. Özellikle işin teslim tarihi konusunda açık ve dürüst olmalı, verdiği sözleri tutmalıdır.

Çoğu zaman boya badana uygulamaları esnasında aksaklıklar yaşanır, işler istendiği gibi gitmez ve süreç uzar. Bundan dolayı mekan sahibi ile usta arasında iletişim son derece önemlidir.

Önemli olan sürecin uzaması değil, uygulama esnasında yapılan her işlemin mekan sahibine aktarılmasıdır. Yaşanan aksaklıklar açıkça anlatılarak mekan sahibi mağdur edilmemelidir. Etimesgut boya badana ustası ve ekibinin sergilediği en doğru tavır budur.

Yılların Verdiği Deneyim Ve Bilgi

Boya badana ustaları ekonomik fiyatlar çerçevesinde her çeşit hizmeti verir. İster klasik ister dekoratif iç dekorasyon alanında yılların verdiği deneyim, bilgi ve birikimi müşterilerine sunar.

İşin ehli boya badana ustası uygulamaya başlamadan önce eşyaları izole ederek boya dökülmelerine, kir ve toza karşı korur. Boya badana ustası Ankara ve Etimesgut ilçesinin nemli havasından dolayı neredeyse evlerin çoğunda yaşanan duvar ve tavanlardaki çatlaklar ve kabarmalar konusunda uzman çözüm önerileri sunar.

Duvarlardaki çivi izleri gibi detayları onarır ve bu tür yerlerin yama gibi gözükmemesi için tüm çalışmayı sergiler.

Profesyonel Destek

Tüm boya markalarını renk kataloğu müşteriye sunarak profesyonel anlamda destek sağlar. Badana uygulanan mekan eşyalı ise tüm eşyalar bulunduğu yerde ya da başka bir odada toplanarak üzerleri örtülür.

 • Parke süpürgelikler maske bandı ile bantlanır
 • Parkelerin çizilmemesi ve boya dökülmemesi için üzeri kaplanır
 • Duvarlardaki çivi delikleri onarılır ve yama gibi gözükmesi önlenir
 • Duvarlarda oluşan kabarma ve çatlamalara karşı gerekli önlemler alınır
 • Tavanları iki kat tavan boya uygulaması gerçekleştirilir
 • Duvarlar 2 kat olmak üzere boyanır
 • Boya badana işi bittiğinde Etimesgut boya badana ustası tarafından maskeleme bantları sökülür
 • Yere serilen ölçüler toplanarak evin eşyaları eski haline yerleştirilir
 • Yaşam alanı profesyonelce boyanarak tertemiz şekilde teslim edilir.

Ustalık Ve Beceri Gerektirir

Boya badana ciddi bir iştir, ustalık ve beceri gerektirir, mesleğe yıllarca emek vermek hatta çekirdekten yetişmek önemlidir.

Her işin ustası olduğu gibi boya badana işinin de ustası vardır, nasıl bir işi yaptırırken işin ehli birinden destek alınması önemsemiyorsa boya badana işlerinde de usta ile çalışmaya önem verilmelidir.

Etimesgut boya badana ustası her tür boya çeşidini iyi tanır, yapılacak uygulamayı detayları ile bilir.