Keçiören Boya Ustası

Boya işlerinizde iç cephe ya da dış cephe fark etmeksizin, her zaman konusunda uzman ve deneyimli profesyonellerle çalışmak gerekir. Keçiören ve çevresinde işyeri ve eviniz için uygulanacak boya işlerinde; Keçiören boya ustası tarafından alacağınız hizmetlerle, hayalinizdeki evin görüntüsüne kavuşabilirsiniz.

Yaşam Alanlarını Boyamak Neden Önemlidir?

Evinize ya da işyerinize yeni bir soluk getirmenin, modernleşmek ve tazelenmenin en kolay ve uygun maliyetli yolu boyamaktır. Ancak yaşam alanlarınızı hangi amaçla boyuyor olursanız olun; planlama yapmak ve doğru profesyonelleri işe almak gerekir.

Bir profesyonel ile çalışıldığında;

 • Oda başına ne kadar ücret aldıkları
 • Maliyetin m2 başına maliyetinin ne olduğu
 • Saat başına ne kadar ücret ödendiği
 • Boyama işlemlerinin maliyetleri ne olduğu sorgulanmalıdır.

Ev boyamak sadece evinizin modernleştirmek ya da güzelleştirmek için değil aynı zamanda yatırım yapmak anlamında da sizi ileriye taşır.

Bir Evin Profesyonel Boyama Maliyeti Nedir?

Bir profesyonelle boyama işlemlerinin gerçekleştirilmesinde bazı maliyetlerin ve planlamanın yapılması gerekir. Hangi boyanın seçileceği, iç cephenin mi dış cephenin mi boyanacağı, günlük maliyetin ne olacağı, saat başına maliyet ya da m2 başına maliyetin ne olduğu gibi konular önceden belirlenmelidir. Keçiören ve çevresinde bulunan ev ya da işyeriniz için profesyonel Keçiören boya ustası ile gerçekleştirilecek boya işleri hem rahat etmenizi sağlar hem de boya işleri kaliteli şekilde, en uygun ve ekonomik fiyatlarla gerçekleştirilir.

Oda Başına Evin İç Boyası Maliyeti Ne Kadardır?

Oda başına evin iç boyasının maliyeti, kullanılan boya ve malzeme maliyetlerine göre değişkenlik gösterir. Oda başı maliyet; tek bir oda boyamayı gerektirdiğinden, maliyet biraz daha düşüktür. Boyanacak yüzeyin boyutu, ne kadar boya gerektiği, boyanın kalitesi, seçilen rengin parlaklığı, duvarların dokusu ve ne durumda olduğu gibi bazı faktörler, oda başına boya maliyetlerini belirleyen faktörler arasındadır. Bir odanın maliyeti; metre cinsinden oda genişliğine, oda uzunluğuna, odanın yüksekliğine, pencere ve kapı sayısına göre tahmin edilebilir.

Dış Cephe Boyamasında Nelere Dikkat Edilir?

Dış cephe boyamasında, iç cephe boyamasına göre daha farklı maliyetler çıkartılır. M2 başına evin boyanması için çıkarılacak fiyat aralığı, çeşitli koşullara göre değişkenlik gösterir.

Dış cephe boyaması yapılırken;

 • Evin konumu (erişilebilirlik özelliği)
 • Binanın yüksekliği
 • Boyanması gereken yüzey türü
 • Boyama için ne tür hazırlıkların yapılması gerektiği
 • Eski boyanın çıkarılıp çıkarılmayacağı
 • Dekoratif görüntülerin istenip istenmediği gibi faktörler etkili olur.

İç mekânın boyanması işlemlerinde; kaç oda, pencere ve kapı olduğu, boyutlarının ne olduğu, tavan yüksekliği, duvarda herhangi bir dekoratif öğe istenip istenmediği gibi etkenler, fiyatların belirlenmesinde önem kazanır. Profesyonel Keçiören boya ustası ve ekibiyle gerçekleştirilecek boya işlemleriyle hem daha uygun maliyetlerde işlemler gerçekleştirilir hem de iç ve dış cephe boyanızda, mükemmel ve benzersiz bir uyum yakalanarak boyanmış olur.

Profesyonel Boyacı Hangi İşlemleri Gerçekleştirir?

Bir evin hem iç cephesinin hem de dış cephesinin boyanması, iyi bir yatırımdır. Evin değerini yükselttiği gibi, yaşam alanlarının çok daha modern ve yenilenmiş görünmesine olanak tanır.

Profesyonel bir boyacı;

 • İç mekanlar; yüzeylerin farklı bir renkle boyanması ya da mevcut boyanın yeniden boyanması işlemidir.
 • Dış mekanlar; her 5-7 yıl arasında, binaların dış cepheleri boyanmalıdır. Bu işlemler özel ekipman ve boyalarla, profesyonellerce gerçekleştirilir.
 • Çatı boyama; doğru ekipmanlarla ve güvenlik protokolleriyle gerçekleştirilir.
 • Duvar kâğıdı; Profesyonel boyacıların yaptığı özel hizmetlerdendir. Bazı boyama şirketleri tarafından sadece duvar kâğıdı sağlanırken, bazı şirketlerde sadece işçilik ön plana çıkar.
 • Çit boyama; Özel boya ve uzmanlık gerektiren bir işlemdir.

Bir evin ne kadar büyük ya da küçük olduğunun yanında, bazı farklı faktörler, boya maliyetlerini yükseltir. Bunun yanında kullanılacak boyanın kalitesinin de hesaba katılması gerekir ki yüksek kaliteli boyalar, maliyetli olmasına rağmen, uzun yıllar kullanılabilecek özelliğe sahiptir.

Profesyonel Boya Hizmeti Nereden Alınır?

Bir evin hem içini hem de dışını gösteren boyasıdır. Bir boya dış cepheyi ne kadar koruyorsa, uzun yıllar kullanım kolaylığı sağlar. Aynı zamanda iç cephe boyamasında da hangi boyanın kullanılacağı, boya işlerinin nasıl uygulanacağı, ne kadar maliyet çıkarılacağı gibi birçok konu planlanır.

Herkes boya yapabileceğini düşünse de birçok küçük ayrıntı, boyanın daha kötü olmasına ya da mükemmel görünmesine olanak tanır. Bu yüzden Keçiören ve çevresinde bulunan ev ya da işyerleriniz için, Bilgin Yapı Dekorasyon Keçiören boya ustası ve ekibi ile profesyonel hizmet verir. Yapmanız gereken tek şey, hizmetlerimizden profesyonel şekilde yararlanmak için, 0507 787 04 75 numaralı telefon hattımızdan, uzmanlarımıza ulaşmak ve konu hakkında detaylı bilgi alarak, uygun maliyetlerle, profesyonel hizmetlerimizden yararlanmaktır.