Yenimahalle Boya Ustası

Yenimahalle ve çevresinde bulunan herhangi bir evi ya da işyerini boyarken; doğru planlamayı yapmak ve konusunda deneyimli Yenimahalle boya ustası tercih etmek önemlidir. Bir evi boyarken profesyonellerden yardım alınmalı, bu yardımı alırken; profesyonelliğini kanıtlayacak referanslarının olmasına ve ne kadar maliyet çıkaracaklarına bakmak gerekir.

Bir Odayı Boyamak Ne Kadar Sürer?

Bir mekânın boyanması, bazı faktörlerin incelenmesi ve bu faktörlere uygun olarak, bir planlamanın yapılmasıyla gerçekleştirilir. Maliyet hesaplaması yapılırken; ilk olarak tüm evin mi boyanacağı yoksa tek bir odanın mı boyanacağı belirlenmelidir.

Bir boya işlemi yapılırken;

  • Hazırlıkların tamamlanması
  • Tüm yüzeyin zımparalanarak pürüzsüz hale getirilmesi
  • Çatlakların ve deliklerin doldurulması
  • Yüzeye astar boyanın çekilmesi gibi işlemler bulunur.

Bunun yanında duvarlarda herhangi bir kartonpiyer uygulaması yapılıp yapılmayacağı, renk değiştirilip değiştirilmeyeceği, duvar kâğıdı yapılıp yapılmayacağı gibi etkenler de vardır. Yenimahalle boya ustası tarafından gerçekleştirilecek profesyonel hazırlık ve boyama işlemleri; boyanacak alanın m2’si ve diğer işlemlerle beraber, ortalama 5-6 saati bulur.

Boyalı Bir Duvar Tekrar Boyanırken Nelere Dikkat Edilir?

Önceden boyanmış duvarlar yeniden boyandığında, bir ya da daha fazla kat boya ile kaplanır. Önceki bir boyayı, farklı bir renkle boyarken, doğru ruloların ve boya fırçalarının kullanılması gerekir. Bazı püskürtme aletleri daha ince bazıları daha kalın boya tabakası püskürtür. Bu yüzden püskürtme oranına göre kullanılacak doğru püskürtme fırçasını kullanmak gerekir. Koyu renkli bir duvarı, çok daha açık bir renge boyamak gerektiğinde; alttaki koyu rengin yok edilebilmesi için, iki ya da üç kat daha fazla, açık renkte boya sürmek gerekir. Aynı zamanda boya katlarını atmadan önce, astar boyası sürmek, daha fazla boya katı atılmasına engel olur.

İç Mekân Rengi Nasıl Seçilmelidir?

Evinizin herhangi bir odası ya da tüm odaları için ya da işyeriniz için bir renk seçmeden önce, yaşam alanınızda oluşturmak isteyeceğiniz temaya karar vermek çok önemlidir. Bunun için bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir.

İç mekân için renk seçimi yapılırken;

  • Odadaki aksesuarlar, mobilyalar, halılar gibi birçok objeye uygun renkler tercih edilir. Renklerle kontrast oluşturan renkler seçilir.
  • Tavanın rengi, duvarların rengine hafif zıtlık oluşturmalıdır.
  • Odanın daha büyük ya da küçük görünmesi tercihi yapılmalıdır. Mavi ve yeşil gibi açık duvar renkleri ve soğuk renkler, odanın daha büyük görünmesini sağlarken; kırmızı, turuncu gibi daha koyu ve sıcak duvar renkleri, odanın daha küçük görünmesini sağlar.

Nötr renkler, diğer renklerle uyumludur ve aksesuarların renkleri değiştikçe, nötr duvarlar daha uyumlu olacaktır. Yenimahalle boya ustası olarak tavsiye edilen ise, küçük odalarda tavanın beyaz renge boyanmasıdır.

Metal yüzeyler Boyanır mı?

İstenilen her yüzey boyanabilir. Buna metal yüzeyler de dahildir. Daha önceden boyanmış metal yüzeylerde, bazı işlemlerin yapılması gerekir. Boyanın yapışması için, metal yüzeydeki tüm gevşek parçalar ve boyalar çıkarılır. Daha sonra metal yüzeyler su ile yıkanarak iyice kurulanır. Boya yapmadan önce metal yüzeylerin paslanıp paslanmadığı kontrol edilir. Eğer bir paslanma durumu söz konusuyla, paslanmış alan zımparalanır ve suyla iyice yıkanıp kurulanarak, yüzeyin tekrar paslanmaması sağlanır. Aynı zamanda metal yüzeyin toz ve kirden arındırılmış olması, boyama işlemi öncesinde önemli bir detaydır. Sonrasında pası temizlenmiş ve iyice kurulanmış metal yüzey, su bazlı metal astar ile, tek kat şeklinde astarlanır.

Boyalı Banyo ve Mutfak Tavanı Nasıl Boyanır?

Etrafınızda gördüğünüz her alan boyanabilir. Binaların dış yüzeyi, iç cepheler, metal yüzeyler, profesyonel şekilde boyanabilir. Bir evde mutfak ve banyo, en çok kullanılan alanlardır. Özellikle yemek dumanının bulunduğu mutfaklarda duvar ve tavanlar, çok daha çabuk kirlenir ve yapısı bozulabilir. Banyo alanında da buharlı hava dolayısıyla duvarlarda ya da tavanda istenmeyen durumlar oluşabilir.

Boyalı bir banyo ve mutfak tavanı boyanmasına geçmeden önce, boyanacak alanının iyice temizlenmesi gerekir. Yenimahalle ve çevresinde bulunan ev ve işyerlerinde profesyonel boya hizmeti alacağınız Yenimahalle boya ustası ve ekibi, ilk olarak tavanın pürüzsüz hale getirilmesi için, zımparalama işlemi gerçekleştirir.

Bilgin Yapı Dekorasyon ekibimiz; tavan yüzeyindeki tüm toz ve kiri temizlemek için ya bir bez ya da silgi kullanır. Tavanda herhangi bir küflü alan varsa, bazı bileşenler ve şeker sabunu ile yıkama işlemi gerçekleştirerek, küflü yüzey temizlenir. Şeker sabunu; mükemmel sonucun elde edilebilmesi ve tavan yüzeyinin pürüzsüz olması için, ortalama 3-4 saat bırakılır ve süre sonunda tavan güzelce temiz suyla yıkanır. Daha sonrasında boya işlemi gerçekleştirilerek, işlem tamamlanır. Profesyonel hizmetlerimizden yararlanmak için, 0507 787 04 75 numaralı hattımızı arayarak, deneyimli ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.